از دوستي با بخيل بپرهيز، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز داري از تو دريغ مي دارد(امام علی علیه السلام)
۳۰ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : 21779 تعداد بازدید: 1,271 تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
Print This Post Print This Post ">چاپ مطلب | ارسال به شبکه های اجتماعی

احتمال لغو برگزاری جشن جهانی نوروز۹۴

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در حاشیه ضیافت شام نمایندگان فرهنگی ۱۲ کشور همکار در پرونده جهانی نوروز که شب سه‌شنبه ۱۲ اسفند به میربانی رئیس کتابخانه ملی در محل این سازمان برگزار شد، گفت: اگر حتی یکی […]

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در حاشیه ضیافت شام نمایندگان فرهنگی ۱۲ کشور همکار در پرونده جهانی نوروز که شب سه‌شنبه ۱۲ اسفند به میربانی رئیس کتابخانه ملی در محل این سازمان برگزار شد، گفت: اگر حتی یکی از این ۱۲ کشور پرونده نهایی در خصوص ثبت جهانی نوروز را برای ارسال به یونسکو امضا نکند، این موضوع دوباره به سال آینده موکول می‌شود.

 

جشن نوروز 94

 

وی با بیان اینکه تا این لحظه تقریباً نظرات نهایی در این خصوص از سوی نمایندگان غالب کشورها ارائه شده، افزود: ما امیدواریم تا جمعه این موضوع نهایی شود ولی همانطور که گفتم این موضوع نیازمند توافق نظر همه اعضا است. ما تا ۳۱ مارس ۲۰۱۵ فرصت داریم که این پرونده را به یونسکو ارسال کنیم و در صورت تائید پرونده، موضوع برای سال ۲۰۱۶ مطرح می‌شود.

طالبیان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره وضعیت میزبانی جش جهانی نوروز هم گفت: قزاقستان و ترکمنستان قرار بود این میزبانی را بر عهده بگیرند که تا این لحظه اطلاعی از این موضوع به دست ما نرسیده است. ولی بحثی از منتفی شدن این موضوع نیست ولی اگر تا چند روز دیگر اطلاع مشخصی ندهند، طبعاً موضوع منتفی است.

معاون میراث فرهنگی کشور همچنین با بیان اینکه ما البته می‌توانستیم این کار را انجام دهیم ولی امسال با توجه به تقارن موضوع با ایام فاطمیه، ترجیح دادیم که خودمان میزبان جشن جهانی نوروز نباشیم، در عین حال از برگزاری یک مراسم مختصر و نمادین در دفتر یونسکو و با حمایت معنوی سازمان میراث فرهنگی خبر داد.

وی اضافه کرد: ما با همکاری دو کشور منطقه در حال آماده‌سازی چند پرونده مشترک برای ثبت جهانی هستیم. پرونده مشترک همیشه به نفع ما و نیز منطقه است.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

<

Page Rank