از دوستي با بخيل بپرهيز، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز داري از تو دريغ مي دارد(امام علی علیه السلام)
۳۰ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : 21149 تعداد بازدید: 1,171 تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
Print This Post Print This Post ">چاپ مطلب | ارسال به شبکه های اجتماعی

برخورد هواپیما وتانکرسوخت درمهر اباد

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از صبحانه: عصر روز چهارشنبه ۲۹با یک دستگاه کامیون حمل سوخت برخورد کرد.بر اساس اطلاعات منتشره در سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی، این هواپیما به شماره رجیستر EP-MOI با حدود ۱۵٫۵ سال سن، دچار خسارت هایی شده و حتی نوک بال سمت چپ این هواپیما کنده شده است. […]

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از صبحانه: عصر روز چهارشنبه ۲۹با یک دستگاه کامیون حمل سوخت برخورد کرد.بر اساس اطلاعات منتشره در سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی، این هواپیما به شماره رجیستر EP-MOI با حدود ۱۵٫۵ سال سن، دچار خسارت هایی شده و حتی نوک بال سمت چپ این هواپیما کنده شده است.

خوشبختانه به نظر می رسد علت سرعت کم دو وسیله نقلیه و تصادف جزیی رخ داده، کامیون حمل سوخت با مشکلی مواجه نشده است چراکه محموله چنین خودروهایی آنهم در فرودگاه مهمی چون مهرآباد، نباید با کوچکترین حادثه ای مواجه شود.

نکته جالب درباره این هواپیما این است که بر اثر طوفان تاریخی روز ۱۲ خرداد در تهران، یکی از پله هایی که وظیفه انتقال مسافران را بر عهده دارد واژگون شده و به بدنه این هواپیما اصابت کرده بود و به خاطر این حادثه، هواپیمای مذکور مدتی زمینگیر بود و با گذشت چند ماه، مجددا این هواپیما با تصادف دیگری، برای مدتی زمین گیر خواهد شد.

BAe 146 یک نوع هواپیمای مسافربری متوسط ساخت شرکت بریتیش آئرواسپیس (هم‌اکنون بخشی از بی‌ای‌ئی سیستمز) در کشور انگلیس است. نخستین پرواز آن در سپتامبر ۱۹۸۱ انجام شد و دو سال بعد کاربرد تجاری یافت. در سال ۱۹۹۲، نمونه بهبود یافته این هواپیما با عنوان Avro RJ به بازار آمد. در نهایت ساخت این هواپیما از سال ۲۰۰۱ پس از تولید ۳۸۷ فروند متوقف شد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + = هفت

<

Page Rank