از دوستي با بخيل بپرهيز، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز داري از تو دريغ مي دارد(امام علی علیه السلام)
۳۰ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : 21359 تعداد بازدید: 1,250 تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند ۱۳۹۳
Print This Post Print This Post ">چاپ مطلب | ارسال به شبکه های اجتماعی

تغییرات جدید قیمت مواد غذایی در بازار

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:  بانک مرکزی اعلام کرد قیمت ۵ قلم کالا در این هفته نسبت به ماه قبل افزایش یافته و فقط یک قلم ثابت مانده است.قیمت لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل ۱۱ درصد،برنج ۶٫۲ درصد،حبوبات ۵٫۵ درصد،میوه های تازه ۵۰٫۷ درصد،گوشت قرمز۵٫۸ درصد،گوشت مرغ ۱۱٫۴ درصد،قند […]

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:  بانک مرکزی اعلام کرد قیمت ۵ قلم کالا در این هفته نسبت به ماه قبل افزایش یافته و فقط یک قلم ثابت مانده است.قیمت لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل ۱۱ درصد،برنج ۶٫۲ درصد،حبوبات ۵٫۵ درصد،میوه های تازه ۵۰٫۷ درصد،گوشت قرمز۵٫۸ درصد،گوشت مرغ ۱۱٫۴ درصد،قند و شکر۵٫۱ درصد و چای نیز ۹٫۴ درصد افزایش قیمت نان نشان می دهد.

قیمت لبنیات

 

در این بخش قیمت تخم مرغ ۵.۱ درصد، سبزی های تازه ۲۲.۸ درصد و روغن نباتی نیز ۰.۲ درصد کاهش قیمت یافته است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۴/. درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل ۱/. درصد افزایش یافت و شانه ای ۸۳۰۰۰ الی ۱۰۵۰۰۰ ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله  درجه دو معادل ۱/. درصد افزایش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب بهای لوبیا چیتی معادل ۵/. درصد، لوبیا سفید ۳/. درصد و لوبیا قرمز ۱/. درصد کاهش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته  مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری انار عرضه نمی شد ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای پرتقال درجه یک معادل ۳.۸ درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۴/. درصد تا ۱۷.۷ درصد افزایش داشت. در گروه سبزی های تازه بهای سیب زمینی معادل ۱.۷ درصد و پیاز ۶/. درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۲/. درصد تا ۹.۶ درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل ۱.۱ درصد، گوشت تازه گاو و گوساله ۳/. درصد و گوشت مرغ ۱.۲ درصد افزایش داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− دو = 1

<

Page Rank