از دوستي با بخيل بپرهيز، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز داري از تو دريغ مي دارد(امام علی علیه السلام)
۳۰ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : 21487 تعداد بازدید: 1,303 تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند ۱۳۹۳
Print This Post Print This Post ">چاپ مطلب | ارسال به شبکه های اجتماعی

عرضه مرغ منجمد ۵۵۰۰ تومانی در بازار

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از خبرگزاری میزان: با توجه به افزایش تولید گوشت مرغ و صادرات آن در سال ۹۳، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که باعرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۵۵۰۰ تومانی بازار تنظیم می شود.   حسن رکنی، در برنامه گفت وگوی ویژه خبری اصلی‌ترین علت گران شدن مرغ […]

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از خبرگزاری میزان: با توجه به افزایش تولید گوشت مرغ و صادرات آن در سال ۹۳، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که باعرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۵۵۰۰ تومانی بازار تنظیم می شود.

مرغ منجمد

 

حسن رکنی، در برنامه گفت وگوی ویژه خبری اصلی‌ترین علت گران شدن مرغ را افزایش تقاضا در بازار دانست.

وی همچنین از عرضه گسترده مرغ با قیمت ۵۵۰۰ تومان خبر داد.

معاون جهاد کشاورزی با اشاره به میانگین سرانه مصرف بالاتر از ۲۵ کیلوگرم در ایران گفت: ما هفتمین کشور تولید کننده گوشت مرغ هستیم.

وی افزود: با ملاحظه قیمت گوشت مرغ در یک سال گذشته ما به قیمت ۵۰۰۰ تومان هم می رسیم که قیمت منطقی نیست بلکه قیمت قابل قبول برای تولید و مصرف کننده حدود ۷ هزار تومان است.

رکنی با بیان این که در یک سال و نیم گذشته ما همواره تولید مازاد داشته ایم گفت: به این علت نیازی به ورود مرغ سرد به بازار وجود نداشت از این رو بخشی صادر و قسمتی هم ذخیره سازی شد.

وی تصریح کرد: این روند و خرید مرغ از تولید کنندگان تا ۵ بهمن ادامه داشت که با ملاحظه شروع افزایش قیمت ها، از دو تا سه روز بعد خرید قطع شد.

افزایش تقاضا برای مرغ

معاون وزیر کشاورزی با اشاره به افزایش تقاضا برای مرغ در بهمن ماه گفت: تولید مرغ به صورت خطی صورت می گیرد ولی در ماههایی از سال کشش بازار کمتر می شود و در برخی زمان ها از جمله ماه رمضان و عید مصرف بالاتر می رود.

وی افزود: میدان بهمن در تهران شاخص ترین محل عرضه مرغ به شمار می رود و در حالی که متوسط عرضه در این محل به طور متوسط ۳۰۵ تن در ماه است و این میزان در بهمن به متوسط ۳۲۳ تن می رسد، تا امروز ورودی میدان بهمن ۴۱۸ تن بوده است.

رکنی با بیان این که خوشبختانه ما از یک کشور واردکننده به صادرکننده تبدیل شده به گونه ای که در سال ۹۳ تا امروز حدود ۶۵ هزار تن صادرات داشته ایم گفت: ظرفیت سردخانه ها معین است و تولید باید متناسب با بازار و توان صادراتی باشد.

در این مصاحبه یوسفی، رئیس اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی نیز اواخر بهمن و اسفند را از ماه های پرتقاضا برای گوشت مرغ بیان کرد و گفت: با افزایش تقاضا قیمت ها هم جا به جا می شوند.

وی افزود: قیمت ۵۰۰۰ تومان برای مرغ موجب ضرر و زیان تولید کنندگان می شود.

نخستین بار از واردات مرغ بی نیاز شدیم

دارابی، مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغ داران گوشتی با اشاره به متولی شدن وزارت جهاد کشاورزی در امر تنظیم بازار گفت: این امر موجب شد تا نخستین بار از واردات مرغ بی نیاز شویم که خود نشان دهنده حمایت از تولید است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۶۰ هزار تن مرغ منجمد در سردخانه ها داریم از این رو ما با کسری مرغ روبرو نیستیم.

دارابی تصریح کرد: مرغ سردی که توزیع می شود با قیمت ۷۰۰۰ تومان خریداری و از کیفی ترین مرغ های تولید شده است.

به اشتراک بگذارید...

۱ دیدگاه

  1. امیدوارم همین قیمت بمونه. زنده باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − = یک

<

Page Rank