از دوستي با بخيل بپرهيز، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز داري از تو دريغ مي دارد(امام علی علیه السلام)
۳۰ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : 21317 تعداد بازدید: 1,313 تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند ۱۳۹۳
Print This Post Print This Post ">چاپ مطلب | ارسال به شبکه های اجتماعی

قیمت برق ۲۰ درصد افزایش یافت

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از تسنیم:  معاون وزیر امور برق اعلام کرد که قیمت برق تجاری و صنعتی و عمومی ۲۰ درصد افزایش و برق خانگی و کشاورزی ۱۰ درصد افزایش یافت. هوشنگ فلاحتیان با اشاره به اینکه هزینه برق ۷۰ درصد مشترکان برق کشور کمتر از ۷ هزار تومان در ماه است، […]

به گزارش کمیاب نیوز به نقل از تسنیم:  معاون وزیر امور برق اعلام کرد که قیمت برق تجاری و صنعتی و عمومی ۲۰ درصد افزایش و برق خانگی و کشاورزی ۱۰ درصد افزایش یافت.

هوشنگ فلاحتیان با اشاره به اینکه هزینه برق ۷۰ درصد مشترکان برق کشور کمتر از ۷ هزار تومان در ماه است، افزود: با افزایش قیمت برق، این مشترکان حدود ۷۰۰ تومان افزایش خواهد یافت که مبلغ ناچیزی است.

وی گفت: گرچه این میزان افزایش قیمت برق پاسخگوی نیاز ما نیست اما دولت به منظور همراهی با اقشار آسیب پذیر با افزایش بیش از آن موافقت نکرده و قرار است نیاز وزارت نیرو از محل‌های دیگر تأمین شود.

فلاحتیان اظهار داشت: قرار بود براساس قانون ۳۰ درصد به قیمت برق افزوده شود که با آن موافقت نشد و به طور میانگین با افزایش قیمت ۱۷ درصدی موافقت شده است.

وی درباره عوارض برق که در طرح قبوض درج می شود، گفت: عوارض برق که در سال جاری ۳۰ ریال به ازای هر کیلووات است، تغییر نمی‌کند.  این مبلغ عوارض در بخش توسعه برق روستایی و انرژی های تجدیدپذیر هزینه خواهد شد. عوارض برق از همه مشترکان به غیر از مشترکان روستایی و کشاورزی دریافت می شود.

به اشتراک بگذارید...

۱ دیدگاه

  1. عالی بود ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 4 = شش

<

Page Rank