از دوستي با بخيل بپرهيز، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز داري از تو دريغ مي دارد(امام علی علیه السلام)
۳۰ تیر ۱۳۹۶
کد خبر : 4863 تعداد بازدید: 1,829 تاریخ انتشار خبر : ۲۶ دی ۱۳۹۱
Print This Post Print This Post ">چاپ مطلب | ارسال به شبکه های اجتماعی

کوهستان آتشفشانی وزوویوس+عکس

سازمان فضایی آمریکا تصویر ی از کوهستان آتشفشانی وزوویوس منتشرکرده که این آتشفشان یکی از خطرناک ترین آتشفشانهای دنیا است.واین تصویردراولین روز سال جدید میلادی از ایستگاه بین المللی فضایی گرفته شده است. کوه وزوویوس از معروفترین آتشفشانهای فعال ایتالیا است که در شرق ناپل قرار دارد و تنها آتشفشان قاره اروپا است که در صد سال […]

سازمان فضایی آمریکا تصویر ی از کوهستان آتشفشانی وزوویوس منتشرکرده که این آتشفشان یکی از خطرناک ترین آتشفشانهای دنیا است.واین تصویردراولین روز سال جدید میلادی از ایستگاه بین المللی فضایی گرفته شده است.

کوه وزوویوس از معروفترین آتشفشانهای فعال ایتالیا است که در شرق ناپل قرار دارد و تنها آتشفشان قاره اروپا است که در صد سال اخیر فعال بوده است، هر چند اکنون به نظر می ‌رسد که خاموش است و از آخرین فوران خود در سال ۱۹۴۴ تاکنون فعالیتی نداشته است.

شهرت وزوویوس به دلیل تخریب شهرهای پمپیی، هرکولانوم و استابیا است که فوران آن در سال ۷۹ میلادی موجب شد این شهرها در لایه‌ای از خاکستر و گل فرورفتند و تا امروز در همان وضعیت باستانی نگاهداری شده اند.

این آتشفشان تاکنون با این شمایل مشاهده نشده است؛ دهانه این آتشفشان فعال در این تصویر فضایی به وضوح در قسمت پایین عکس مشاهده می شود

 

این تصویر نشان دهنده خطری است که این آتشفشان فعال برای شهر پرجمعیت ناپل دارد.

این آتشفشان امروزه یکی از خطرناکترین آتشفشانهای دنیا محسوب می شود چرا که جمعیت ۳ هزار نفری از مردم در نزدیکی آن زندگی می کنند.

این تصویر از ایستگاه بین المللی فضایی در نخستین روز سال نو میلادی گرفته شده است

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + = 9

<

Page Rank